JSEM PŘÍŠERNÁ MATKA!

Jednou na mě na fejsu vykoukl velký hnusný černý titulek, který zněl přibližně takto: Děti, narozené císařským řezem, častěji trpí civilizačními nemocemi jako cukrovka, rakovina, leukémie a jiné děsivé nemoci.

JSEM PŘÍŠERNÁ MATKA

V první moment mi ztuhlo celé tělo a hlavou mi projela myšlenka: „JSEM PŘÍŠERNÁ MATKA!“ Mé děti budou díky mé neschopnosti a mému selhání trpět. Jak jsem tohle mohla dopustit! Byla jsem totálně konsternovaná.

Co teď budu dělat???

NIC NENÍ JAK NA PRVNÍ POHLED VYPADÁ

A v tom okamžiku mi to došlo. Hluboce jsem se nadechla a vydechla. Ano, možná jsem jim nedala do vínku úplně ten nejlepší porod. Ani já si to takhle nepředstavovala. Ale vnitřně vím, že mé děti dopředu věděly, do čeho se mnou jdou. Jsem nesmírně vděčná za to, že jsme znovu nabyli vědomí, že řadu těchto nemocí si každý z nás způsobuje sám špatnou životosprávou, přístupem k životu a také světu kolem sebe.

ANO, POROD JE KLÍČOVÝ MOMENT

Chápu, že to jak přijdeme na svět je klíčovým okamžikem každého člověka. Rozumím ale také tomu, že existuje spousta metod, kdy mnoho věcí můžeme napravit. Někdy stačí zdánlivě jednoduché věci. Zkoušela jsi někdy přisednout ke svému spícímu dítěti a říci mu vše. Jak sis přála rodit jiným způsobem (přirozeně, doma, po boku žen tvého rodu, atd.), ale že jste to nakonec spolu dokázali úplně jinak. A to přeci není špatně. Je to zkušenost nás dvou a jsme za ni vděční.

Už taková společná chvíle je léčivá. Nemysli si, že spící dítě tě nevnímá. Slyší naprosto vše, co s ním sdílíš. A přijde mi, že tím, že je v klidu a v jiné úrovni vědomí, tak ti rozumí mnohem lépe než kdybyste spolu seděli na gauči. Tím nechci tvrdit, že společné povídání za bdělého stavu je k ničemu. Na to určitě taky dojde, ale může to být později, až bude dítě větší a až si posílíš svou sebe-jistotu a dokážeš vyslovit pocity z očí do očí a ze srdce do srdce.

VYBÍREJ SI INFORMACE, KTERÉ K SOBĚ PUSTÍŠ

Až uvidíš podobné titulky v novinách, které tě zasáhnou obdobně jako mě tento, zkus si vzpomenout na tento můj příběh. Ne vždy je vše tak černé jak se píše v novinách a vždy si vybírej informace, které k sobě pustíš. Slova dokáží zraňovat pouze v případě, že jim to dovolíš.

PS: A víš, co se stalo s titulkem? Když jsem se ho snažila dohledat kvůli tomuto článku, tak jsem ho nemohla najít. Našla jsem jen článek, ve kterém je tato věta nenápadně napsána v textu rozhovoru. Ale já přísahám, že jsem článek předtím nečetla, jen na mě hrozivě koukal ten šílený titulek!

Jsem žena, která si vysnila rodit přirozeně. Ale jsem si měla prožít něco jiného… Stala se ze mne CÍSAŘOVNA.

Provázím ženy trnitou cestou k přijetí sebe jako CÍSAŘOVNY. Nejsi v tom sama.

JSME CÍSAŘOVNY!

petra@petradrahosova.cz

Napsat komentář