Péče o ženu

POPORODNÍ OBNOVA BŘÍŠKA

Žena po porodu potřebuje načerpat znovu sílu v podobě péče o sebe sama. Tradice poporodní obnovy bříška je stará 3000 let a pochází z Thajska. Pomocí teplého oleje a voňavých bylinných koulí dopřeji vašemu bříšku teplo a sílu.

Po porodu císařským řezem vnímám tuto péči jako nezbytnou pro každou ženu.

Tato péče má tyto úžasné účinky:

 • zklidňuje nervovou soustavu,
 •  zlepšuje proudění krve,
 • zlepšuje trávení,
 • uvolňuje svaly,
 • podporuje práci vnitřních orgánů,
 • dodává teplo a harmonii,
 • dodává pocit krásného a měkkého bříška.

Péči je nejlepší provádět v domácím prostředí, kde se cítíte dobře. Po porodní obnově tak můžete nerušeně odpočívat a nemusíte nikam chodit či spěchat na autobus.

Cena za poporodní péči 600 Kč.

Balíček 5-ti návštěv 2800 Kč.

Cena dopravného dle domluvy na základě vzdálenosti (běžná cena 8 Kč/km).

Objednávky na jsmecisarovny@seznam.cz nebo na facebooku Jsme Císařovny.

Rituál zavinutí (rebozzo rituál)

Tento prastarý rituál má kořeny v mnoha odlišných světech a kulturách (já se učila mexický a slovanský). Jeho záměrem je uzavřít v nás něco starého a nepotřebného a udělat tak místo pro to nové, co má přijít.

Rituál zavinování zceluje duši a tělo. Je rituálem obnovy, kdy vše staré je ponecháno minulosti (není zapomenuto, jen je ponecháno na správném místě, to jest v minulosti), čímž se vytvoří prostor pro nové.

Zvláštní význam má tento rituál u žen po porodu. Provádí se nejlépe 40. den po porodu, kdy krásně uzavře proces porodu, zcelí ženě tělo i duši a obnovuje ženskou sílu pro novou životní etapu – mámy. Rituál může být proveden i několik let po porodu, správný čas je kdykoliv.

Rituál zavinutí uctívá sílu a odvahu zavinované ženy. Je uznáním její hodnoty a důležitosti.

Tento rituál je důležitým přechodovým rituálem, který je důležitý i v jiných životních etapách než je porod. Je úžasné ho udělat při každé velké změně (rozchod, rozvod, úmrtí v rodině,…). Když se tyto zlomové okamžiky neuzavřou přechodovým rituálem, může se stát, že se zasekneme v nedoprožitých traumatech a nejsme tak schopni udělat krok vpřed. Zůstaneme v nich zacykleni. Vědomě provedený rituál na dané téma nám umožní doprožít ho, ukončit a nechat v minulosti (tam je jeho místo).

K čemu rituál slouží:

 • k uctění ženy po porodu;
 • když je proveden po porodu, tak pomáhá stáhnout kosti pánve do původní polohy, podporuje zavinutí dělohy a navrácení orgánu na původní místo;
 • k péči, prohřátí a relaxaci;
 • jako přechodový rituál;
 • k uvolnění traumatu;
 • k zacelení a znovu-nalezení své síly;
 • při zavinutí udělám z ženy „kuklu“ a budeme spolu čekat až nastane ten pravý čas a vyklube se z ženy „motýl“.

Zavinování trvá několik hodin. Nejméně 4, ale běžně 6-8 hodin. Odehrává se v místě, kde bydlí žena, aby po skončení rituálu mohla odpočívat a nechala vše doznít. V případě, že má žena miminko, je potřeba, aby se o něj v průběhu rituálu někdo staral. Přestávky na kojení jsou v pořádku. Žena bude opečovaná po tělesné, duševní i energetické stránce, ale zajistím také, že prostor po zavinování bude uklizený, aby si žena nemusela dělat starosti a plně si užila svého výjimečného postavení.

Rituál zavinutí je úžasný dar, který si můžeme samy sobě dát.

Objednávky na jsmecisarovny@seznam.cz nebo na facebooku Jsme Císařovny.

Jsem žena, která si vysnila rodit přirozeně. Ale jsem si měla prožít něco jiného… Stala se ze mne CÍSAŘOVNA.

Provázím ženy trnitou cestou k přijetí sebe jako CÍSAŘOVNY. Nejsi v tom sama.

JSME CÍSAŘOVNY!

jsmecisarovny@seznam.cz

Přejít nahoru