Jak bolí dotek

Dotek. Zdá se být jednoduchým a všudypřítomným projevem lásky, ale někdy bývá tak těžké ho poskytnout. Většina Císařoven o tom ví své.

Miluješ dotýkat se tvých dětí. Dotýkáš se a mazlíš se s tvým mužem, ale jakmile přijde na dotýkání se sama sebe, nastává zlom. A co teprve když se máš dotknout své jizvy. To ti přijde nemyslitelné!

Mám se dotýkat mého všudypřítomného důkazu, že jsem selhala? Jak mám projevit lásku a úctu k něčemu, co jsem si nepřála? Navíc je má jizva tak ošklivá! Nechci se jí nikdy dotknout! Chci dělat jako by nebyla!

CO DO JIZVY VLOŽÍŠ, TO SE TI VRÁTÍ

Měla jsem to u posledního porodu podobně. Má jizva mi přišla nehezká a vůbec jsem se jí nedotýkala. Vymlouvala jsem se, že se třemi dětmi na to nemám čas. A místo toho jsem jí věnovala spíše negativní energii. Přiznávám se, že jsem všude jen povídala o tom, jak se nepovedla, je stažená a odporná! A ejhle, v jizvě se udělal se zánět. Náhoda?

To rozhodně ne. Došlo mi, že jizva je živý organismus. Dokáže vnímat! Věř, že to co do ní dáš, se ti vrátí. Dáváš-li jí negativní pozornost, začne chřadnout a strádat. Dáš-li jí pozitivní pozornost, je šťastná a krásnější.

Já si vždy představím jak by bylo mě, kdyby se mě nikdo třeba měsíc nedotknul, nepohladil mě a nepomazlil se se mnou. Pro mě je to neuvěřitelně šílená představa. Naštěstí to můžeš změnit. A nepotřebuješ nikoho dalšího než SAMA SEBE.

I když je tvá jizva hmotným a viditelným důkazem porodu císařským řezem, není vinna za to, co se stalo.

JDEME NA TO!

Pojď se dotýkat tvé jizvy!

Nejprve letmo, jen tak „náhodou“. Klidně přes oblečení, záleží na tobě. Vím, že je to zpočátku bolestivé, ale vydrž a bude to lepší. Někdy je zkrátka potřeba překračovat své hranice, aby došlo ke změně.

Je-li ti příjemnější dotek od manžela, domluv se s ním, ať se jizvy dotýká on – něžně, krásně, s úctou a láskou. Nebo když chodíš pravidelně k masérce, které věříš, svěř se a popros jí, aby ti pomohla se začít jizvy jemně dotýkat. Určitě máš i dobrou kamarádku a její dotýkání ti nevadí. Možností je spousta, záleží jen na tobě, která je ti nejblíž.

CO NA TO MIMINKO

Všimla sis, že i tvé miminko se jizvy dotýká? Vždy při kojení nějakým záhadným způsobem nožkou zavadí o tvou (tedy vaši společnou) jizvu. A pak to bolí jako čert! Jako by ti někdo dal elektrický šok do břicha.

I miminko touží, abyste jizvu oba přijali.

KAŽDODENNÍ PÉČE A LÁSKA

Není to lehké, já to moc dobře vím. Ale vytrvej a čeká tě odměna!

Více tipů v péči nejen o jizvu fyzickou, ale i tu psychickou najdeš v mém eBooku JAK PEČOVAT O SEBE A JIZVU PO CÍSAŘSKÉM ŘEZU aneb přijetí sebe sama jako Císařovny.

Jsem žena, která si vysnila rodit přirozeně. Ale jsem si měla prožít něco jiného… Stala se ze mne CÍSAŘOVNA.

Provázím ženy trnitou cestou k přijetí sebe jako CÍSAŘOVNY. Nejsi v tom sama.

JSME CÍSAŘOVNY!

petra@petradrahosova.cz

Napsat komentář