STRACH Z DALŠÍHO PORODU

První porod se seběhl tak nějak všelijak a ty jsi musela porodit císařským řezem. Přemýšlíš o dalším dítěti, ale svazuje tě strach z dalšího porodu. 

Co když to bude probíhat úplně stejně? Dlouhé bolesti bez jakéhokoliv náznaku otevírání se? Přijde komplikace a ty zase uslyšíš, že musíš na akutní císař? Nebo už naprosto odmítáš zkoušet rodit přirozeně a chceš rovnou rodit císařským řezem?

STRACH PŘICHÁZÍ ZE VŠECH STRAN

Tak s těmito myšlenkami se setkala téměř každá z nás, Císařoven. Ani já nejsem výjimkou. Mé druhé těhotenství přišlo tak nečekaně rychle, kdy mé vzpomínky z prvního traumatického porodu, byly stále moc živé. Ke všemu jsem slyšela ze všech stran, že když otěhotním tak brzy, tak je riziko prasknutí dělohy příliš veliké na to, abych riskovala.

V koutku duše jsem sice stále toužila po přirozeném porodu. Ale můj vnitřní strach, znásobený strachem zvenku, mě pohltil. Takže má volba byla jasná. Budu opět rodit císařským řezem…

PRVNÍ KROK

Po druhém porodu jsem (nevědíc ještě, že to není můj poslední) jsem začala postupnými krůčky zpracovávat své porody, hlavně tedy ten první. Mé techniky jsem sepsala do ebooku Jak pečovat o sebe a svou jizvu po císařském řezu aneb přijetí sebe sama jako Císařovny. Myslím si, že přijetím svého porodu, uděláme veliký krok k tomu, abychom svůj strach zvládly.

Vnímám to jako první krok směřující k tomu, že nebudu traumatizovaná Císařovna a že do budoucna budu moci rodit přirozeně. Není to lehká cesta. Kdo si myslí, že přečte knihu a bude hned, jakoby mávnutím kouzelného proutku, v pohodě, je na omylu. Bez vlastního úsilí se žádné zázraky bohužel nekonají.

PORODNÍ ASISTENTKA

Dalším krokem k přirozenému porodu je najít si výbornou porodní asistentku. Nestačí věřit, že v porodnici vše zvládnou a pomůžou ti. Potřebuješ ženu, které věříš, je ti sympatická a která v tobě opět probudí ženskou sílu a důvěru v sebe sama, že opravdu je v tvých silách vše zvládnout! Pár takových znám (zatím jen na Moravě, ale určitě ráda dám kontakt).

INSPIRACE OD JINÝCH ŽEN

V neposlední řadě je inspirující čtení příběhů ostatních žen. Je tolik Císařoven, které po císařském řezu zvládly rodit přirozeně. Chystám eBook plný porodních příběhů Císařoven a určitě tam najdeš i příběh přirozeného porodu po předchozím císaři (VBAC vaginal birth after ceasarien). Budeš-li chtít, můžeš poslat svůj příběh i ty.

S láskou Petra 

Jsem žena, která si vysnila rodit přirozeně. Ale jsem si měla prožít něco jiného… Stala se ze mne CÍSAŘOVNA.

Provázím ženy trnitou cestou k přijetí sebe jako CÍSAŘOVNY. Nejsi v tom sama.

JSME CÍSAŘOVNY!

petra@petradrahosova.cz

Stáhni si můj eBook zdarma zde:

Objednej si můj eBook zde:

2 názory na “STRACH Z DALŠÍHO PORODU”

  1. Zuzana Kurz

    Ahoj draha Petro. Som po CR 4/2016 a 1/2018 mam termin. Prajem si dosiahnut podmienky okolo mna a vo mne nato, aby som si prezila co najprirodzenejsi porod (viem, ze to ide). Na domaci si netrufam a v nemocnici sa obavam vplyvu „zhora“, co ma hned blokne (som extremne nato citliva). Pises, ze mas kontakty na Morave na Zeny sprevadzajuce porod. Nasla by sa taka, co vie po nemecky a sprevadzala ma v rakuskej porodnici ? Sme asi 1/2 hod od Moravskych hranic (okres Mistelbach). Som v process hladania Zeny na mojej vlnovej dlzke

    1. Petra Drahošová

      Milá Zuzko, úplně ti rozumím ♥ v porodnici to může být fajn, když natrefíš na dobrou směnu, ale také to může být úplně krizové. Vlastní porodní asistentka či dula je podle mě nejlepší volba. Můžu se zeptat, jestli máš zpracovaný svůj první porod po psychické stránce? Ptám se proto, že naše hlava nás umí vždy tak nějak krásně bloknout a myslím, že je to moc důležité, abys byla vyrovnaná s tím, co se tehdy stalo. Porodní asistentku, která by splňovala tvá kritéria neznám, ale zkusím se zeptat dále a pokud seženu kontakt, pošlu ti ho na mail. Přeji ti ať se ti daří a ať najdeš skvělou PA, která bude na stejné vlnové délce jako ty ♥ Petra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru