Péče o sebe – luxus nebo nezbytnost?

Když se staneme mámou, tak se často stane, že naši pozornost soustředíme na všechny okolo – děti, manžela, byt či dům a na sebe, v tom koloběhu, bohužel zapomeneme.

Nemají to tak všechny ženy. A proto chválím všechny ženy, které myslí i na sebe a mezi všemi každodenními povinnostmi si najdou chvíli pro sebe.

Ale nás zapomnětlivých je pořád víc než dost.

Někdy si uvědomíme včas, že je nezbytné o sebe pečovat, a někdy nás k péči o sebe sama dožene až pocit vyhoření nebo totálního vyčerpání. Pokud to necháme dojít až tak daleko, tak je těžší se znovu naučit o sebe pečovat a trvá to i delší dobu než znovu dočerpáme ztracenou energii.

Nicméně krůček po krůčku se můžeme znovu naučit dát sama sobě čas, lásku a péči, kterou potřebujeme a taky si ji zasloužíme.

Pečovat o sebe můžeme trojím způsobem.

1. Pravidelná péče od někoho jiného

Vyhradíme si každý měsíc čas a dopřejeme si péči od druhých. Výhodou je pravidelnost, proto si zamluvíme termíny už dopředu, abychom na sebe zase nezapomněly! Může se jednat o masáže, pedikůru, dýchánek s kamarádkami, plavání nebo cokoliv jiného, co nám dělá radost. Když si budeme dělat radost pravidelně, nestane se nám pak, že se vyčerpáme ze svých sil až na samé dno.

obrázek vlastní, po kliknutí na obrázek se dozvíte více o péči o bříško

Bonusový TIP:  Každé ženě bych doporučovala péči o bříško po porodu. Bříšku dopřejete pomocí bylinných koulí teplo, bylinky a tááák úžasnou péči, že své bříško nepoznáte. Bříško bude krásně vyživené, nahřáté a měkké (pozn. víte jak se rusky řekne břicho? ŽIVOT! Bříško totiž je centrum života). Tato metoda není žádný výkřik poslední módy. Je ověřená řadou let, a to přibližně 3000.

2. Péče o sebe sama

Naše tělo je náš chrám a pokud o něj nepečujeme, tak chátrá. Naopak, když svému tělu dopřáváme to, co potřebuje, tak je zdravější a spokojenější.

Můžeme tělu pravidelně děkovat, že nám stále slouží tak jak má. Meditovat. Dodávat tělu správnou výživu a pitný režim (tělo je z 80% tvořeno vodou).
A samozřejmě o něj pečovat dotykem. Při masáži bříška nepotřebujete znát žádné speciální tahy (hlavní je vaše péče, na speciální péči se objednáte k odborníkovi). To, co je nejdůležitější je právě VÁŠ dotyk a vědomá
a pravidelná péče o něj.
Můžete používat různé olejíčky jako základ (mandlový, jojobový, olivový a jiné) a doplnit ho kapkami éterických olejů, které máte v oblibě (růže, benzoe, pomeranč, růže, atd.). Další možností, kterou v pohodlí domova hravě zvládnete jsou zábaly a bylinkové koupele.

obrázek vlastní, zobrazeno co vše potřebujeme na přípravu ricinového zábalu - miska, sklenička, látka, olej, solný pytlík, igelit nebo fólie

Bonusový TIP: Ricinový zábal si uděláte snadno doma. Nachystejte si pruh látky, nejlépe starou dětskou plínku nebo přírodní bavlnu (nesmí být látka barvená ani se vzorem – olej rozpouští barvy). Nalijte olej )může být pokojové teploty, ale já ho mám raději ohřátý ve vodní lázni) do misky a vložte do něj látku. Takto nasátou látku přiložíte na bříško, přikryjete igelitem a ručníkem. Nahoru položíte zdroj tepla – nahřátý solný pytlík, nahřátý pohankový polštářek nebo termofor s horkou vodou. Přikryjete se tak, aby vám bylo příjemně a necháte působit 30-60minut. Čím déle zábal necháte, tím lépe. Ricinový olej jemně smyjte z bříška mýdlem.  Zábal můžete opakovat třikrát týdně. Látku namočenou v ricinovém oleji můžeme použít opakovaně (10-15krát) a to v případě, že ji smotáte do co nejmenšího tvaru a dáte do co nejmenší sklenice s víčkem a umístíte do lednice. V době dělání zábalů se doporučuje více pít, aby mohla probíhat detoxikace organismu. Případy, kdy není vhodné dělat zábal – poraněná pokožka v oblasti zábalu (platí i pro nezhojenou jizvu), při těhotenství, ženy s nádory, ženy, které mají zavedené nitroděložní tělísko a v případě, pokud se pokoušíte o miminko, tak se nedoporučuje dělat zábal od ovulace do další menstruace. Tip: používejte při zábalu staré oblečení a povlečení. Ricinový olej může oblečení poškodit.

3. Mimořádná péče

Jako mimořádnou péči bych zde ráda uvedla rituál zavinutí (jiný název může být rebozzo rituál, rituál uzavírání kostí po porodu), který nám pomáhá uzavřít různé životní etapy. Je to celodenní rituál, kdy někdo pečuje jen a jen o VÁS! To je nádherná představa, viďte. Jste jen vy dvě – žena, která pečuje a vy, žena která péči přijímá. Proto je důležitý výběr zavinovalnice (ženy, která o vás pečuje), aby vám s ní bylo příjemně. Při rituálu odcházejí různé smutky, strachy, emoce a zranění, které jsme během našeho života posbíraly nebo zdědily v rámci rodu. Vše se děje tím nejjemnějším způsobem a to nejen z těla, ale i z podvědomí. Zavinování je procesem, který uzavře vše staré na různých úrovních – tělesné, duševní, energetické, a uvolní tak cestu něčemu novému. Můžete si ho dopřát například po porodu, při ukončení zaměstnání, po rozvodu, u mladých dívek po první menstruaci jako ukončení etapy dětství nebo při jiných životních etapách, které cítite, že je potřeba dokončit. Zavinování je velmi krásný a silný rituál.

obrázek vlastní, práce s rebozzem jako součást rituálu zavinutí, po kliknutí na obrázek se dočtete více o rituálu

Rozhodněte se právě teď, že vy a vaše tělo si zasloužíte péči a objednejte se na péči o bříško, masáž či rituál zavinutí anebo si nakupte olejíčky a každý večer si hlaďte bříško. Uvidíte tu změnu, která přijde hned po prvním doteku, který sama sobě věnujete.

A když o sebe budete pečovat pravidelně, budou se dít zázraky.

Jsem žena, která si vysnila rodit přirozeně. Ale jsem si měla prožít něco jiného… Stala se ze mne CÍSAŘOVNA.

Provázím ženy trnitou cestou k přijetí sebe jako CÍSAŘOVNY. Nejsi v tom sama.

JSME CÍSAŘOVNY!

jsmecisarovny@seznam.cz

Stáhni si můj eBook zdarma zde:

Objednej si můj eBook zde:

Napsat komentář